Niedziela, 23 Czerwiec 2024 r. ,   Wandy, Zenona

Jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki?

   2
We współczesnym świecie, gdzie rozwój pędzi błyskawicznie, nie jest łatwym zadaniem dla młodego człowieka wybrać najważniejsze elementy do nowego domu. Nawet najmniejszy detal dla człowieka, który tworzy swój pierwszy kąt, jest istotny. Jest to dla każdego największe wyzwanie.

Jednak, aby czuć się komfortowo w swoim pierwszym miejscu zamieszkania, trzeba zorganizować miejsce relaksu i małego azylu, czyli łazienkę. Oprócz znaczącego elementu, którym jest wanna z gorącą wodą, ważnym detalem jest ogrzewanie.

I tu nasuwa się pytanie- w jaki sposób ogrzać łazienkę. Oczywiście odpowiednim grzejnikiem.

Warto wspomnieć co to dokładnie jest. Grzejnik zwany również kaloryferem tworzy ciepło typu woda- powietrze, bądź też ara- powietrze. Umieszczany jest w pomieszczeniach w celu jego ogrzania. Jest to część centralnego ogrzewania.
W ramach ciekawostki centralne ogrzewanie wymyślili starożytni Rzymianie. Natomiast pierwszy grzejnik został zamontowany w Sankt Petersburgu w 1855 roku ( wynalazca Franz San Galli).

W łazience często odczuwamy zimno. Warto zadbać ociepło i komfort po wyjściu z wanny czy spod prysznica. Istotną informacja jest to, że w łazience powinna być wyższa temperatura niż w innych pomieszczeniach. Temperatura powinna być w granicach 240C.

Gdy dokonuje się wyboru odnośnie grzejnika nie kierujmy się tylko i wyłącznie jego wyglądem. Najważniejsze jest aby dobrze spełniał swoją funkcje, by był w stanie ogrzać wybrane pomieszczenie. Nie warto skupiać się na produktach z drugiej ręki bądź z wyprzedaży. Warto dobrze i mądrze zainwestować, aby kaloryfer pełnił swoje zadanie przez lata.

W dzisiejszych czasach jest mnóstwo różnych kaloryferów. Jednak najpierw trzeba zrobić małe rozpoznanie łazienki. Otóż jaka jest powierzchnia. Większy metraż łazienki może wymagać dodatkowo ogrzewania podłogowego.
Mniejsze pomieszczenia potrzebują wyłącznie grzejników łazienkowych. Aranżując łazienkę trzeba pamiętać o tym, że grzejnik nie może być umieszczony np. za meblami. Trzeba dokładnie zaplanować jak będzie wyglądało to pomieszczenie.

A może by tak nagrzewnica elektryczna?

Oczywiście można wybrać taki grzejnik który nada interesujący wygląd i styl łazience. Dodatkowo może to być dodatkowy uchwyt, wieszak na ręczniki, które szybką wyschną i będą ciepłe.

Większość grzejników jest to tzw. drabinka. Może być lakierowana, chromowana. Producenci proponują wiele standardowych kolorów. Oczywiście palują również grzejniki łazienkowe na dowolnie wybrany kolor.

Trzeba mieć również na uwadze to, że może być to pomieszczenie trudne do nagrzania. W takiej sytuacji świetnie nadaje się grzejnik mały, lecz wydajny kaloryfer. Wysoka moc grzejnika w naturalnych rozmiarach to doskonałe rozwiązanie dla zimnych łazienek. Ważne jest to aby kolektory były ustawione symetrycznie do pionowej osi. Poprzez to można uzyskać dwukrotnie większą moc grzewczą.

We współczesnym świecie grzejników jest mnóstwo. To tylko wyłącznie od nas zależy jaki wybierzemy grzejnik. Warto przed zakupem poradzić się eksperta. Pomoże on nam wybrać dobry grzejnik i w dobrej cenie.


Kiedy nadchodzi sezon grzewczy każdy z nas chce przybywać w ciepłym pomieszczeniu. Komfort cieplny zapewni nam bez problemu ogrzewanie podłogowe. Inteligentne ogrzewanie podłogowe to inaczej mówiąc ogrzewanie płaszczyznowe. Jest to instalacja wykonana z rur pex-al-pex, które...
Jak wiadomo każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Taka sama sytuacja ma miejsce jeżeli chodzi o ogrzewanie gazowe. W momencie decydowania się na tą opcję warto wiedzieć jakie są plusy i minusy tego rozwiązania. Jeżeli chodzi o zalety ogrzewanie gazowe charakteryzuje się takimi...
Tespol to firma będąca przedstawicielem na terenie Polski największych firm produkujących sprzęt kontrolno-pomiarowy oraz radiokomunikacyjny. Dzięki współpracy z czołowymi producentami jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym możliwym poziomie. W zakres dystrybuowanych...Firma Profi-Rol jest to przedsiębiorstwo z Wrocławia, które od samego początku swojej działalności postawiło sobie za cel dostarczanie swoim...
WILCZYNSKY.PL to miejsce, gdzie będziecie mogli zadbać o swoje pojazdy mechaniczne. W szczególności, jeżeli chodzi o samochody osobowe, jak...
Chciałbyś zaprojektować swoją wymarzoną kuchnię? My możemy Ci w tym pomóc. Z ogromną przyjemnością zaprojektujemy Twoją kuchnie i...